"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hakkımızda Sayfası Nasıl Olmalıdır?

“Hakkımızda” isimli bir sayfa, özellikle de kurumsal ölçekte hizmet vermekte olan işletmelerin internet siteleri için artık olmazsa olmaz denebilecek bir kriter. Bu sayfada verilecek bilgiler, kullanıcıların site sahibi veya firma hakkında bilgi edinmesi için etkili bir yoldur. E- ticaret sitelerinde ise bu sayfanın önemi daha da artmakta. Zira, ülkemizde sanal ticaret sistemi hala güvenli olarak nitelendirilmemektedir. Bu sayfa sayesinde bir nebze de olsa güven ortamı oluşturulabilir.

Hakkımızda sayfasını oluştururken seslenilecek kitleyi doğru belirlemek altın kural. Karşınızda nasıl bir müşteri profili olduğunu bilirseniz üslubunuzu da buna göre belirleyebilirsiniz. Yazım şeklimiz, yazı biçiminiz, hitabınız, yazı içeriğiniz ve uzunluğunuz bu profile göre şekillenecektir.

Kullanacağınız dil, “ben dili” mi, “biz dili” mi yoksa “ üçüncü şahıs dili” mi olacak? Bu, hem müşteri profilinize hem de firmanızın yer aldığı sektöre uygun olarak şekil almalıdır. Örneğin, büyük, tamamen kurumsallaşmış isimlere hitap ediyorsanız “ üçüncü şahıs dili”ni, günlük, eğlenceli işler yaparak gençlere hitap eden bir firmaysanız “ben” veya “biz” dilini tercih etmeniz uygun olacaktır. Üçüncü şahıs dilini kullanmak, kurumsallaşmış bir firma olduğunuz izlenimini verecektir.

Sıra hedef kitleye kim olduğunuzu anlatmaya geldi. Bu bölümde kendi hikayenizi anlatın. Şirketinizi, işletmenizi kaç yılında, nerde, ne şartlar altında kurduğunuzdan kaç kişi kurduğunuza kadar anlatabilirsiniz. Çok kurumsallaşmış bir firma değilseniz eğer, samimi bir dille kaleme aldığınız hakkımızda yazınız size güven ve sempati duyulmasına vesile olacaktır. Firmanızın kullanıcıya ne gibi imkanlar sağladığından web sayfanızda bu imkanların ne kadarının var olduğuna kadar anlatabilirsiniz. Bir tanıtım videonuz varsa bunu da bu sayfada paylaşabilirsiniz. Bu video küçük ölçekli bir tanıtım filmi olabileceği gibi reklam kampanyanız olarak kullandığınız bir video da olabilir. Okuyucularınız sizin işinize değer verdiğinizi, tanıtımınız için bir ödenek ayırdığınızı görerek size olan güven duygularını arttırabilirler. Reklam kampanyalarınızı paylaşarak ne kadar bilinen, tercih edilen bir firma olduğunuzu görterebilirsiniz. Bu, müşterilerinizde olumlu etkiler bırakacaktır.

Bu sayfada, kendinizin, firmanızın, ekibinizin vb. fotoğraflarını paylaşarak alıcıya karşısında bir makine değil bir insan olduğunu hatırlamasına yardımcı olursunuz. Alıcıyla ilgilenildiği, karşısında bir robot veya makine olmadığı için anlayışlı bir alışveriş yapabileceğini gösterir. Hatta çalışma ortamınızın, ürünün hazırlık aşamalarının fotoğraf ve videolarını yükleyerek güven duygusunu pekiştirebilirsiniz.

Firmanız bir ödüle plakete veya sertifikaya sahipse bunları bu sayfada belirtebilirsiniz. Firmanızın bilinen, takdir gören bir firma olması emin olun müşterilerinizin hoşuna gidecek ve güven ortamını pekiştirecektir.

Sayfanızda iade koşullarıyla ilgili bilgi vermeniz de size yarar sağlayacaktır. Üretim tesisiniz varsa eğer, onun hakkında bilgileri de bu sayfaya yükleyebilirsiniz. Kaç yılında açıldı, bu tesiste neler üretiliyor, kne kadar büyüklükte bir alanda çalışmasına devam ediyor, kaç kişi çalışıyor gibi bilgiler yeterli olacaktır.

Hakkımızda sayfanızda sosyal medya linklerinizi, iletişim adreslerinizi, firma- fabrika adreslerinizi de paylaşabilirsiniz. Sosyal mecralardan sizi takip etmek daha kolay olacağından sosyal medya hesaplarınızı aktif kullanmaya özen gösterin.

Hakkımızda sayfanızdaki bilgileri güncel tutun. Her firmanın sitesinde yer alan klişelerden kaçının. “Misyonumuz & Vizyonumuz” tarzı tabirler sizce de biraz tarih olmadı mı? Sürekli üye sayınızı arttırmaya çalışan girişmlerde bulunmayın ve üyelik sayfalarına yönlendirme yapmayın. Bu, alıcıda olumsuz bir izlenim bırakır. İşinize yarayacak bir yazı olduğunu düşünüyorum. Umarım işinize yarar. J

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir