"Enter"a basıp içeriğe geçin

Galaxy Gear Şarj Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefonların artık hayatımızdaki “elimiz kolumuz” olmasından hemen sonra, bir çok telefon üreticisi ve teknoloji şirketinin yeni gözdelerinden biri de akıllı saatler. Bende arkadaşlarımın çok methetmeleri ve günlük kullanımda size sunduğu pek çok kolaylık sebebiyle bir Galaxy Gear almaya karar verdim ve de yaklaşık olarak 1 ay kadar kullandım. Lakin kullanımım esnasında, neredeyse her gün şarj etmem gerekiyordu. Genelde de gece yatmadan önce şarjda takarım, sabah da bataryası fullenmiş şekilde alırım. Geçen sabah uyandığımda ise bataryayı full beklerken, bir ne göreyim; Cihaz kapanmış ve açmaya kalktığımda da ne yazık ki batarya boş !

Her gün şarj etmemden dolayı olduğunu tahmin ettiğim ama araştırdığımda pek çok kullanıcının zamanla bu şarj etmeme sorunuyla karşılaştığını gördüm. Konuyla alakalı internet siteleri ile haşır neşir olduğum için de garantiye göndermeden önce biraz forumları, sözlükleri ve Samsung’un resmi web sitesini kolaçan ederek bir şeyler bulmaya çalıştım. Konuyla alakalı pek çok yöntem mevcutmuş. Ben denediğim yöntemleri sırası ile size aktarmak istiyorum zira bende işe yaramayan yöntemler, diğer arkadaşlarda işe yaramış. Hal böyle olunca, sürümlerin farklı olabileceğini düşünerek ben de tüm yöntemleri toplamaya çalıştım.

  1. Bazen oksitlenmeden dolayı bu tür problemler yaratabiliyor. Eğer ki nemli bir çalışma ortamınız var ise ya da çabuk terliyorsanız, saatin arka bölümünde 5 adet metal nokta var. Onları bir iğne ya da kürdan yardımı ile kazıyın. ( İğneyi çok fazla önermiyorum, çizebilir. )
  2. Yazılımsal olarak son güncelleme ile beraber böyle bir problem yaşıyor olabilirsiniz. Bunun için cihaz şarjdayken home tuşuna basılı tutarak açmaya çalışın. “Recovery mod” yazısı geldikten sonra, elinizi kaldırıp 2-3 defa ard ard home tuşuna basın. Açılan menüde home tuşuna tekrar basarak, recovery yazısını seçip tuşa basılı tutun.
    Eğer ki bu yöntem olmaz ise, recovery menüsü yerine download menüsünü seçip odin ile stock ROM atmayı deneyebilirsiniz.
  3. Eğer yukarıdaki işlemler, sizin probleminizi çözmemişse cihazı çok fazla hırpalamadan benim yaptığım gibi direk kutusuna koyup, yetkili servise gönderebilirsiniz.

Şimdi yazımda konuyla ilgili iyidir ya da kötüdür şeklinde bir genelleme yapmak istemem. Sonuç itibari ile teknolojik aletler ve bunlar da kul yapısı. Yani her an arıza yapabilirler, bu gayet normal bir şey. Bundan dolayı şimdiye kadar telefon kullanımımı kolaylaştırmasından ötürü kendisine teşekkür ediyorum.

Teknik servis işlem aralığı ortalama 15 gün oluyor. 15 günün sonunda, problem çözülmüş vaziyette size tekrardan gönderiyorlar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir